live-preview
Flaggikon: Storbritannien
Newcastle
Lopp 5--
Flaggikon: Sverige
Axevalla
Lopp 118:20
Flaggikon: Norge
Biri
Lopp 118:55
*

VM i V75®

Flest rätt vinner. Punkt.

Spela 6 omgångar
Tävlingen avgörs under sex ordinarie V75®. Lördagarna från 2 oktober till 6 november.
Bästa 5 räknas
Dina fem bästa omgångar räknas. Den sämsta omgången räknas bort efter omgång sex.
Totalsegrare
Totalsegraren koras till Världsmästare i V75® och får dessutom chansen att bli travexpert på ATG®.

Topplistan just nu

RankNamnOrtAntal 7:orRätt spikarLägsta spik-%Antal rätt
1Göran Kangedalörebro1624,3726
2Mats Forsgrennorrköping0923,4526
3Fredrik Samuelssonvallda0812,9526
4Thomas Eldhälmhult0623,3926
5Ulf Arnelllinköping0623,4526
6Leif Larssonbollnäs0527,1126
7Raymond Dahlqvistlinköping195,5125
8Kjell Jönssonhörby1922,1325
9Bernt C G Anderssontrångsund1923,9125
10Raymond Modinsundsvall1813,1525

Så här deltar du

För att vara med i tävlingen gör du ett system på 192 rader (96 kr) inför varje omgång som fungerar som ditt tävlingsbidrag. Det är dina fem bästa omgångar (av sex) som räknas.

Tävlingsregler

Lämnar du in fler system till V75® för samma omgång så är det endast det senaste inlämnade som gäller som tävlingsbidrag. Om du väljer att ta hjälp av Harry Boy, säkerställ då att ditt spel är exakt 192 rader. Harry Boy-prenumerationer dras normalt 2 timmar innan spelstopp.